Agencja Pracy Bobolice tel. 533 024 116

Artykuł miesiąca artykuły

Koszt utrzymania Ukrainca , agencja pracy , zatrudnianie cudzoziemców, ludzie z Białorusi, praca dla pań z Ukrainy , praca dla Ukraińców.

Albo to oznacza koniec pracy dla Ukraińców w Polsce?

Agencja Pracy Kalisz Pomorski tel. 533 024 116

W Polsce z paru lat notowaliśmy wzrost liczby ludzi z Ukrainy. Zatrudnianie cudzoziemców było się nie tylko modne, a również wygodne. W Polsce stopa bezrobocia maleje, jest jeszcze więcej możliwości pracy, a ciż Polacy niechętnie dostają się pewnych zajęć, które nie podają im innych dochodów. Braki na placu pracy dostarczała do tej pory właśnie praca dla Ukraińców – objawia się jednak, że koszt utrzymania Ukraińca rośnie, gdyż tworzą oni jeszcze szersze wymagania. Nie wyznacza to a, że zatrudnianie cudzoziemców w Polsce nie będzie brało jeszcze miejsca. Ukraińców mogą bowiem zastąpić ludzie z Białorusi czy także Azjaci, jakich jest u nas jeszcze dużo.

zamów kuriera Expres poczta

Agencja Pracy Kalisz Pomorski tel. 533 024 116

Obecnie nie tylko Ukraińcy chcą u nas pracować!

Praca dla Ukraińców stanowi w własnym świata czymś normalnym – nie brakuje tu osób, które przybywają zza granicy, aby otrzymać wyższe pensje niż w ojczystym świecie i osiąść w zacisznym miejscu. Odpowiednie rozwiązanie pamiętają i ludzie z Białorusi. O ile przez pewien moment Ukraińcy oraz ludzie z Białorusi byliśmy stosunkowo niewielkie wymagania finansowe, właśnie ich stawki muszą wzrastać. Domagają się bowiem takich tychże warunków jak Polacy i solidnie zabezpieczonych umów o pracę. Polscy właściciela nie pamiętają przecież wyjścia, ponieważ rąk do produkcji brakuje w jakiejkolwiek branży. W szczególności ważna jest sztuka dla pań z Ukrainy, które są prawe i łatwo płacą się w przynoszone im obowiązki. Praca dla pań z Ukrainy obejmuje głównie branżę handlową, tkacką, gastronomię czy usługi hotelarskie. Wyraża się jednak, że zatrudnianie cudzoziemców coraz częściej obejmuje także inne nacje – w szczególności Azjatów, których pojawia się u nas jeszcze więcej. W Polsce można spotkać już ludzi z Indii, Nepalu czy Wietnamu.

Agencja Pracy Kalisz Pomorski tel. 533 024 116

Koszt utrzymania Ukraińca

Ukraińcy nie chcą robić za najniższe ceny, wymagają odpowiedniego zaplecza socjalnego, często także mieszkania czy dowozu do produkcji. Dla pracodawców są to znaczne wydatki. Praca dla pań z Ukrainy, jak również dla klientów ujawnia się przyjemniejsza niż w przypadku zatrudnienia Polaków. Problemem mogą zaprezentować się także formalności – pracodawca musi złożyć zeznanie o chęci zatrudnienia pracownika z Ukrainy, załatwić nieco formalności, a mimo wszystko, praca dla Ukraińców może stanowić tylko charakter czasowy. Rozwiązaniem z rzeczy jest ciepła agencja pracy, taka jak https://www.europework.pl/, która oddziałuje na placu całego świecie. Pośredniczy ona w zatrudnianiu Ukraińców, dzięki czemu daleko ogranicza formalności, dostarczając wykwalifikowaną kadrę, bez konieczności poszukiwania zatrudnionych na samodzielną rękę. Jedynym minusem jest konieczność opłacenia prowizji. Tak naprawdę, ale gdy pracodawca weźmie pod rozwagę wszystkie wydatki i form połączone z płaceniem takich osobników na samodzielną rękę, koszt utrzymania Ukraińca przez organizację pracy nic nie objawia się wysoki. Jeśli to komuś chce na etapie, agencja funkcji jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem.

Agencja Pracy Kalisz Pomorski tel. 533 024 116

Zatrudnianie Azjatów objawia się tańsze?

Alternatywą dla Ukraińców są Azjaci. Organizacje pracy coraz częściej pośredniczą w zatrudnianiu także ludzi z Indii czy Wietnamu. W chwili obecnej nie ma rozbudowanych formalności połączonych z zatrudnianiem tego rodzaju pracowników, Dodatkowo dzielą się oni naturalnym nastawieniem do produkcji, chęcią do zostawania po godzinach oraz niewygórowanymi oczekiwaniami finansowymi. W moc przypadkach koszt utrzymania Ukraińca przewyższa koszt przyjęcia do produkcji Azjaty. Dodatkowo Ukraińcy w części chcieliby otwarcia rynku roli w Niemczech, gdzie można bardzo więcej zarobić, Polskę traktując jedynie przejściowo. Brak Ukraińców polscy pracodawcy będą wymagali uzupełnić, ponieważ sami Polacy z pewnością nie będą zatrudnieni we każdych branżach, wykazujących niedobory pracowników. Że obecnie w 2019 roku wzrośnie liczba ludzi z Azji, jacy będą jeszcze chętniej stosowani przez polskich pracodawców – dopiero pokaże się, albo będą byliśmy wielkie ryzyko dla Ukraińców.

Agencja Pracy Kalisz Pomorski tel. 533 024 116

Zobacz również Pracownicy z Azji są skuteczni i tani.</a

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments