5 najpopularniejszych sposobów na zarabianie pieniędzy

5 najpopularniejszych sposobów na zarabianie pieniędzy

Artykuł miesiąca Poradnik Prasóweczki Prasówki

Inwestorzy, którzy interesują się nowoczesnymi metodami lokowania kapitału coraz śmielej spoglądają w stronę rynku kryptowalutowego. Nikt nie chce przegapić kolejnego dynamicznego wzrostu cen, a pamiętajmy, że ostatnie kryzysy spowodowały spadek wartości pieniądza. Nabywając wirtualną walutę zyskujemy swego rodzaju zabezpieczenie przed inflacją czy awarią systemów bankowych. Sceptycy zwracają uwagę na fakt, iż jest to rynek dość niestabilny i wkładając tam własne fundusze sporo ryzykujemy. Ciężko jednak znaleźć równie przyszłościową inwestycję. Spróbujmy więc przedstawić 5 najpopularniejszych sposobów na zarabianie pieniędzy za pomocą kryptowalut.

Zakup kryptowaluty jako forma zarabiania pieniędzy

Sposób ten jest zdecydowanie najprostszy, ale wcale nie oznacza to, że najgorszy. Wręcz przeciwnie, bo w perspektywie wzrostu kursów cyfrowej waluty, możemy się naprawdę wzbogacić, oczywiście w zależności od tego jaką ilość funduszy zdecydujemy się zainwestować. Faktem jest, że zakup kryptowalut stał się teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy skorzystać z dedykowanego serwisu, na przykład CryptoSoft PL, która to platforma umożliwia pełną automatyzację transakcji kupna i sprzedaży kryptowalut. Specjalne oprogramowanie dba o to, aby handel był maksymalnie uproszczony. Dzięki takim stronom każdy niezależnie od wieku, doświadczenia czy dostępnego kapitału może łatwo i bezpiecznie wejść na rynek i zdobyć swoje pierwsze kryptowaluty. Wszystko co musisz zrobić, to założenie konta i jego weryfikacja. Po spełnieniu tych warunków możesz spokojnie rozpocząć swoje inwestycje na rynku cyfrowej waluty.

Kopanie kryptowalut

Górnictwo jest nieodłącznie związane z technologią blockchain, na której to opierają się najważniejsze kryptowaluty. Jest to z pewnością świetny sposób, ale większość osób ma tylko ogólnie pojęcie o jego zastosowaniu i tym samym nie do końca rozumie złożoność sytuacji. Podczas gdy osoba „kopie” wirtualną walutę, używa swojego sprzętu do rozwiązywania złożonych równań matematycznych, które to mają weryfikować i zabezpieczać kolejne bloki transakcyjne. Tym samym osoba, która bierze udział w tworzeniu protokołu otrzymuję fragment wydobytego wirtualnego tokena. Musimy jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie dostępne dla każdego. Będziesz potrzebował bowiem sprzętu komputerowego wysokiej jakości, chociaż wciąż niektóre waluty cyfrowe można wydobywać za pomocą urządzenia zwykłej klasy.

Obstawianie wirtualnych walut

Lokowanie kryptowaluty można porównać do wpłacania zwykłych pieniędzy na konto oszczędnościowe. Z reguły jednak takie konta charakteryzują się dość niskim oprocentowaniem, które ledwo pokrywa inflację. W przypadku wirtualnej waluty jest zupełnie inaczej. Zyski z obstawiania będą o wiele większe niż w przypadku tradycyjnego pieniądza. Mogą spokojnie sięgać wartości 10,15 lub nawet 20%, co jest naprawdę dobrym zarobkiem, szczególnie dla początkujących traderów. Różne platformy oferują obstawianie zarówno na scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych giełdach krypto. Najbezpieczniejszą opcją jest lokowanie tak zwanych stablecoinów, czyli tokenów, których wartość jest ściśle związana z wartością realnego dobra występującego w gospodarce, na przykład złota lub waluty. Taki sposób na zarabianie jednocześnie eliminuje dużą część ryzyka związanego z wahaniami cen.

„Uprawa” kryptowalut

Uprawa plonów kryptowalutowych jest ściśle powiązana z obstawianiem walut wirtualnych. Rolnictwo w tym znaczeniu opiera się bowiem na pasywnym zarabianiu i ułatwia posiadaczom krypto blokowanie swoich aktywów przez określony czas. Wszystko opiera się na płynności portfela krypotwalutowego. Aby osiągnąć zyski twoje tokeny, które mogłyby być teoretycznie bezczynne są wzbudzane do ruchu poprzez protokoły lub kontrakty i tym samym generują zwrot dla Ciebie. Podobnie jak w przypadku obstawiania krypto, tutaj także idealnym środowiskiem jest stabilny rynek.

Pożyczki cyfrowej waluty

Kryptowaluty całymi garściami czerpią z dotychczasowej wiedzy finansowej i nie inaczej jest w przypadku pożyczek. Działają one na zasadzie tradycyjnego banku. Po wpłaceniu cyfrowej waluty na daną platformę, będziesz otrzymywał odsetki od pożyczonego kapitału. Bardzo duże znaczenie, szczególnie w przypadku większych inwestycji, ma sposób naliczania oprocentowania. Odsetki mogą być powiem naliczane w sposób prosty lub składany, czyli powiększony o wartość poprzednich odsetek. Warto o tym pamiętać, bo ta różnica może znacząco wpłynąć na końcowy zwrot.

Jest wiele sposób zarabiania pieniędzy na kryptowalutach, ale żeby rozpocząć swoje inwestycje należy najpierw wybrać odpowiednią platformę. Wielu ekspertów z tej dziedziny poleca CryptoSoft PL. Prosty i funkcjonalny system transakcyjny, szeroki wybór kryptowalut i zaawansowane algorytmy, to czynniki, które wpływają na popularność i renomę tej platformy. Sprawdź CryptoSoft PL i przekonaj się sam.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments